INSPIRACJE

1 lipca 2022

W oparach koloru

Soczysty kolor, wyrazista bryła, krzykliwy deseń to esencja kreacji ustanowionej dobrą zabawą. Somnambuliczny świat marzeń nie znających granic czy zuchwała prowokacja? Co powodowało tym ironicznym aktem twórczym? Czy projektom Grupy Memphis można przypisać ramy czy próżno szukać dla nich interpretacji?
20 czerwca 2022

Na salonach Mediolanu

Jednym z najbardziej inspirujących miast Europy dla miłośników mody i designu pozostaje od lat Mediolan. Jego multikulturalny charakter, hybryda historycznej i współczesnej architektury oraz swobodna atmosfera to znakomite tło dla tych znanych na całym świecie wydarzeń. Zaglądam tu za każdym razem z tą sama ciekawością i powracam z niedosytem.
24 października 2021

Abakany wyobraźni

Sztuka jest dla mnie jedną z najsilniejszych inspiracji. W obcowaniu z nią zatracam się i spajam z jej przedmiotem.
10 marca 2021

Forma dla dźwięku

Pośród artystycznych wypowiedzi muzyka jest chyba najbardziej abstrakcyjną formą wyrazu emocji a jednocześnie zdyscyplinowaną, ujętą w matematyczne struktury, dziedziną sztuk pięknych. Na przestrzeni wieku wynaleziono dla jej zapisu szereg technologii, za czym podążało wzornictwo przemysłowe poszukując najbardziej adekwatnej dla niej formy do emisji dźwięku.
14 października 2020

Zapach we wnętrzu

Kreowanie impresji przestrzeni poprzez zapach to bardzo popularny zabieg, pozwalający zarówno uwypuklić we wnętrzu to na czym nam zależy jak i ukryć niepożądane odczucia. Zapach jest najbardziej nośnym wrażeniem, które zapamiętujemy.
14 września 2020

Carrara

To co nas zachwyca w marmurze to jego malowniczy dekor. Wiązki żył przecinają bryłę niczym pioruny, tworząc pełen ekspresji obraz. Masa kamienna jest przy tym półtransparentna, szczególnie dobrze to widać w jego jasnych odmianach. Te cechy sprawiają, że marmur wydaje się być lekki i plastyczny.