STUDIO

 

FILO
ZOFIA


Projektowanie wnętrz to projektowanie codziennego
doświadczenia – prywatnego otoczenia, którego forma i układ wpływają na emocje i styl życia.

Najbliższa mi stylistyka to wnętrza nowoczesne, pełne harmonii, zaprojektowane
z dbałością o detal, w których staram się nadać wszystkim elementom funkcjonalnym
jednocześnie piękną formę. Kieruję się przekonaniem, że dbałość o szczegół tworzy
charakter wnętrza a przemyślany i dostosowany do potrzeb klienta układ funkcjonalny poprawia jakość życia.

O MNIE

Ukończyłam historię sztuki na poznańskim Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Swoje kwalifikacje zawodowe rozwijam na licznych szkoleniach a uczestnicząc regularnie w targach branżowych, w kraju i za granicą, utrzymuję rozeznanie w bieżących trendach i ofercie wykończenia i wyposażenia wnętrz. Lata doświadczeń zaowocowały współpracą z najlepszymi dostawcami produktów, których jakość i trwałość stawiam na pierwszym miejscu.

Jako designer dążę do wypracowania jak najlepszych rozwiązań projektowych, jako menadżer do sprawnego przeprowadzenia całego procesu projektowo-wykonawczego. Niewyczerpaną inspiracją są dla mnie sztuka i podróże, które sprawiają, że mogę łączyć pasję z zawodem.

 

Etapy procesu projektowego

Studio Molform oferuje szeroki wachlarz usług projektowych w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klienta. Niezależnie od zakresu i rozmiaru projektu, proces pracy podzielony jest na stałe etapy. Przejście do każdego kolejnego warunkuje obopólna akceptacja poprzednich ustaleń. Wyznaję zasadę dialogu i zaufania w pracy z klientem, aby proces przebiegał sprawnie i zakończył się satysfakcją z efektów współpracy dla obu stron.

 

WYWIAD


Poznajemy się.
Celem pierwszych spotkań jest uzyskanie szczegółowych informacji o potrzebach klienta względem powierzanego zadania projektowego, w tym uzgodnienie przeznaczenia lokalu, ogólnych preferencji stylistycznych, niezbędnych rozwiązań funkcjonalnych oraz zarysu budżetu i terminu przygotowania projektu i planowanych prac.


INWENTARYZACJA


Zbieramy dane.
W przypadku istniejącego lokalu, przeprowadzane są pomiary na miejscu realizacji projektu w celu zebrania informacji potrzebnych do jego wykonania. Weryfikacja stanu faktycznego obiektu następuje każdorazowo po wykonaniu poszczególnych prac budowlanych i pozwala wdrożyć poprawki w planach. Jeśli klient zgłasza się o projekt wnętrza gdy lokal jest dopiero w budowie, niezbędne będzie uzyskanie od dewelopera lub architekta budynku odpowiedniej dokumentacji w formie pliku programu AutoCAD lub PDF.


KONCEPCJA


Budujemy podstawy.
Etap ten nakreśla wizualnie wcześniejsze ogólne uzgodnienia z klientem przy pomocy plansz/moodboardów charakteryzujących kolorystykę i klimat wnętrza. Na tym etapie przedstawiamy możliwe drogi rozwiązań. Pozwala to na skonfrontowanie punktu widzenia projektanta w stosunku do oczekiwań klienta i uszczegółowienie preferencji. Etap zamyka wybór i akceptacja konkretnych materiałów aranżacyjnych co umożliwia przedstawienie szczegółowego kosztorysu.

 

KOSZTORYS


Liczymy siły na zamiary.
Każdy projekt ma ramy budżetowe. Ich określenie na początku współpracy pozwala dostosować standard wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jeśli klient zakłada rozciągnięcie w czasie realizacji całego projektu przyjmujemy w pierwszym etapie wykonanie niezbędnych prac wnętrzarskich, pozwalających stworzyć bazę dla dalszego wyposażania wnętrz


PROJEKT WYKONAWCZY


Rysujemy.
Ten etap poświęcony jest przygotowaniu szczegółowych rysunków wykonawczych dla wszystkich branż oraz wizualizacji mebli projektowanych na zamówienie. W efekcie powstają plany wnętrz pozwalające sprawnie przeprowadzić wszystkie prace. Wykreślenie rysunków technicznych wymaga dokładnej znajomości planowanych rozwiązań – wybrane są już materiały i sprzęty co uniemożliwia wprowadzanie dalszych zmian w projekcie.


REALIZACJA ZAMÓWIEŃ


Idziemy na zakupy.
Naszym celem jest zgromadzenie wszystkich niezbędnych materiałów wykończeniowych przed rozpoczęciem prac, tak aby uniknąć przestojów oraz dodatkowego stresu. Standardowo zamówieniami zajmuje się projektant, starając się zapewnić klientowi jak najlepsze warunki zakupu i późniejszy serwis. Istotną kwestią w tym kontekście jest logistyka zamówień. Dzięki stałej współpracy z partnerami handlowymi projektant może zapewnić niezbędne dla komfortu i ciągłości pracy magazynowanie i dostawy materiałów.

 

NADZÓR AUTORSKI


Mamy oko na wszystko.
Ten etap współpracy pozwala przeprowadzić wykonawstwo projektu pod kontrolą autora na każdym jego etapie. W ten sposób możliwe jest wprowadzanie drobnych korekty w projekcie, których potrzeba może ujawnić się na etapie realizacji, co oszczędza czas klienta oraz pomaga uniknąć przypadkowych decyzji a efekt nie traci na jakości. Odpowiedzialność techniczna za wykonywane prace pozostaje po stronie fachowców, celem tej kontroli jest utrzymanie zgodności prac z założeniami projektu.